Competitivitate și stabilitate în economia bazată pe cunoaștere

Detaliile evenimentului:

• Date: - 28 -
  • Locație: Craiova
  • Înregistrare

Universitatea din Craiova găzduiește Conferința "Competitivitate și stabilitate în economia bazată pe cunoaștere", organizată la Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor, în perioada 27-28 octombrie 2017.

Pentru a participa la conferință, este necesară transmiterea unui rezumat, de 150 - 300 cuvinte și 5 (maxim) cuvinte cheie, până la data de 16 octombrie. Abstractul va fi publicat în Book of Abstracts cu ISSN, iar contributorii vor primi certificat de participare la conferința internațională. După conferință, lucrarea integrală va fi trimisa către una din următoarele publicații:

- Book Published in the CSR, Sustainability, Ethics and Governance Series, published by Springer Publishing House

- 2018 February/May/August Issues of Amfiteatru Economic Journal, indexed in Thomson Reuters, EBSCO, SCOPUS, ProQuest (limited number of papers and directly connected to each issue's topic)

- Special Issues of Scientific Annals of Economics and Business, indexed in SCOPUS, EBSCO, EconLit, DOAJ, REPEC

- European Research Studies Journal, indexed in SCOPUS, EBSCO, RePEc

- International Journal of Economics and Business Administration, indexed in RePEc

- Business, Management and Education, indexed in EBSCO, ProQuest, CEEOL,DOAJ and IndexCopernicus

- Annals of the University of Craiova, Economic Sciences Series, indexed in RePEc, CEEOL

- Journal Finance - Challenges of the Future, indexed in RePEc

- The Young Economists Journal, indexed in RePEc, CEEOL, EBSCO, Cabell's

- Management & Marketing, indexed in RePEc, CEEOL, EBSCO, Cabell's

Mai multe informații despre Conferință pot fi găsite la http://feaa.ucv.ro/conferinta/index.php/en/

Persoana de contact este doamna Cătălina SITNIKOV, pe care o puteți găsi la următorul număr de telefon: 0728.056.415.

De asemenea, în cazul în care prezența la conferință nu este posibilă, nu se va plăti taxa de participare și se vor furniza autorului, online, Book of Abstracts și Certificatul de participare.