Universitatea Maritimă din Constanța - Sesiunea Internațională de Comunicări Științifice a Studenților

În perioada 19-21 mai 2017 Universitatea Maritimă din Constanța organizează Sesiunea Internațională de Comunicări Științifice a Studenților. Ne-ar face o deosebită plăcere dacă studenții universității dumneavoastră ar decide să ni se alăture.

Domeniile de interes sunt:

1.    Navigație și Transport Maritim și Fluvial;

2.    Aspecte Economice și Juridice în Transporturi;

3.    Inginerie Mecanică;

4.    Ingineria și Protecția Mediului în Industrie;

5.    Științe Fundamentale;

6.    Științe Umaniste;

7.    Inginerie Electrică;

8.    Tehnologii și Sisteme de Telecomunicații.

Cei interesați trebuie să trimită până la data de 12 mai 2017 „Formularul de înscriere” completat pe adresa de e-mail: georgiana.buzu@cmu-edu.eu. Lucrarea finală în format Word va fi trimisă pe aceeași adresă până la data de 17 mai 2017.

Lucrările vor fi redactate în limba engleză în format word (max. 6 pagini) şi prezentate în format Powerpoint. La finalul Sesiunii de Comunicări vom edita un CD cu ISSN cu lucrările studenților participanți.

Atașăm prezentului mesaj formularul de înregistrare, condițiile de redactare a lucrărilor și programul evenimentului. Documentele pot fi descărcate și de pe pagina web a universității (disponibile și în limba engleză).

Pentru informaţii suplimentare

accesați site-ul Universității Maritime din Constanța: www.cmu-edu.eu.

scrieți la adresa de e-mail a Sesiunii Internaționale de Comunicări Științifice a Studenților: georgiana.buzu@cmu-edu.eu

contactați organizatorii:

Conf. univ. dr. ing. Nicoleta Acomi, Prodecan al Facultății de Navigație și Transport Naval (tel. 0721287877)

Ș.l. univ. dr. ing. Adrian Sabău, Prodecan al Facultății de Electromecanică Navală  (tel. 0730006930)

Georgiana Buzu (tel: 0754065171).